تفاوت گواهینامه SSL رایگان با پولی

تفاوت گواهینامه SSL رایگان با پولی

تفاوت گواهینامه ssl رایگان با پولی


احتمالا شما در مورد امنیت و در مورد اهمیت آن زیاد شنیده اید. اگر شما صاحب یک وب سایت تجارت الکترونیک باشید، از لحاظ مالی شما مسئول سرقت کارت های اعتباری هستید. اگر نقصی وجود داشته باشد، جریمه می شوید. اگر نقصی وجود داشته باشد، شما اعتماد مشتری را از دست می دهید. وقتی سایت شما ناامن باشد، اتفاقی که می افتد این هست که هر اطلاعاتی که از مرورگر مشتری به سایت شما ارسال می شود می تواند شنود شود. و یا به طور بلعکس، اگه شما مشتری یک سایت باشید، و این سایت ناامن باشید، این امکان وجود دارد که در هنگام پرداخت با وارد کردن شماره کارت اعتباری تان، اطلاعات کارت اعتباری تان به سرقت برود. سایت های امن معمولا در اول آدرس شان HTTPS  دارند. HTTPS با استفاده از پروتکل لایه های سوکت امن (SSL) داده های وب سایت را رمز گذاری می کند. برای فعال کردن HTTPS در وب سایت تان ، شما یک گواهی امن و سپس تایید این گواهی را نیاز دارید.
 

شما از دو طریق میتوانید گوهینامه ssl را دریافت و بر روی سایت خود فعال کنید.

1. ارائه دهندگان مطمئن، این گواهی‌نامه ها را با دریافت مبلغی در بازه‌ای مشخص در اختیار سایت‌ها قرار می‌دهند.

2. استفاده از گواهینامه های ssl رایگان، از جمله Let’s Encrypt

 

 

یکی از تفاوت های برجسته ای که این دو مورد باهم دارند مدت زمان استفاده و فعال بودن آن بر روی سایت شما است.

به طور معمول گواهی SSL سالانه صادر می شود، اما این موضوع در مورد گواهی های LET’S ENCRYPT صدق نمی کند. گواهی دریافتی این وب سایت 90 روز اعتبار دارد و می بایستی قبل از اینکه گواهی منقضی شود، آن را تمدید کنید.

 

 

 

 

همانطور که در آموزش های قبلی توضیح داده شده بود یکی از مزیت های داشتن گواهینامه اس اس ال، گرفتن نماد اعتماد دو ستاره می باشد. جهت دریافت نماد اعتماد دو ستاره باید گواهینامه شما حداقل 1 سال اعتبار داشته باشد ، به همین دلیل استفاده از گواهینامه ssl رایگان که مدت زمان اعتبار آن محدود می باشد گزینه مناسبی نیست.

 

 

به عنوان سخن پایانی باید اشاره کنیم که تهیه گواهی SSL و استفاده از پروتکل ایمن شده HTTPS علاوه بر اینکه سطح امنیتی وب سایت را بهبود می بخشد، بر روی سئو سایت نیز تاثیر مثبت دارد. موتورهای جستجوگر مانند گوگل به وب سایت هایی که به امنیت ارتباطی کاربران خود توجه کرده باشند، علاقه‌مند بوده و تا حدودی بر روی رتبه سایت تاثیر مثبت خواهد گذاشت.

 

 


چاپ