باز نشدن سایت با ارور This site ahead contains malware

باز نشدن سایت با ارور This site ahead contains malware

این مشکل معمولا در مرورگر گوگل کروم اتفاق می افتد،

و هنگامی که سایت رو باز میکنید این پیغام رو مانند تصویر زیر میبینید، در واقع با این پیغام گوگل به کاربر هشدار میدهد که احتمالا این وب سایت آلوده می باشد و ممکن است به کامپیوتر شما آسیب بزند.


 


هنگامیکه با این ارور مواجه شدید نشان دهنده این است که malware ای در یک قسمتی از سایت وجود دارد.
برای رفع این مشکل مراحل زیر را به ترتیب طی میکنیم:
با توجه به اینکه این پیغام از طرف گوگل برای کاربر نشان داده شده شما هم باید به گوگل اثبات کنید که سایت شما مشکلی ندارد یا اگر قبلا داشته آن را برطرف کرده اید.
در گوگل وب مستر قسمت های از سایت که الوده به malware را به شما نشان می دهد و شما می توانید برای برطرف کردن آن اقدام نمایید پس اولین کار باید webmaster tools را فعال کرد.


بعد از فعال سازی وارد پنل شده و در قسمت All massages شده و پیام ها را باز میکنیم، در صورتی که مشکلی در سایت وجود داده باشد به صورت پیام در این قسمت نمایش داده می شود باید تمام پیام هایی که نشان دهد الودگی وب سایت می باشد رو مطالعه کنید، گوگل به صورت دقیق آدرس صفحه مخرب را به ما میدهد.


 
بعد از آن بر روی گزینه اشاره شده کلیک میکنیم
به ما لینکی رو که به دنبالش بودیم رو میدهد، بعد از اون باید وارد پنل مدیریت شده و لینک رو پیدا کرده و حذف میکنیم


 
ما باید این صفحات را اصلاح کنیم، در صورتی که صفحات مهمی نیستند می توانید از وب سایت پاک کنید، در غیر این صورت باید سورس صفحه را بررسی کنیم و موار مشکوک که مشخص هستند از طرف شما در سایت وارد نشده را پاک کنید از ان صفحه برمیگردیم به پنل بر روی گزینه اشاره شده کلیک میکنیم


اگر بر روی گزینه دانلود کلیک کنید، گوگل یک فایل اکسل از تمام صفحات آلوده به شما داده و می توانید برای اصلاح آن اقدام کنید


بعد از برطرف کردن تمام مشکلات تیک گزینه request a review را زده و در نهایت بر روی گزینه "i have fixed these issues" کلیک میکنیم.
 
بعد از آن اشاره میکند به این مورد که مشکل تا 72 ساعت دیگر حل خواهد شد و یک متن کوتاهی هم درباره مشکل و نحوه رفع آن مینویسیم. 


چاپ